A webes kezelőfelületen kattintson a Vezeték nélküli fülre. Ebben a részben konfigurálhatja és megváltoztathatja a Wireless MAXg Range Extender vezeték nélküli hálózati beállításait.
Megjegyzés: A vezeték nélküli hálózat minden egyes ügyfelénél a konfigurációs segédprogramjuk segítségével az Infrastructure (infrastruktúra) módot kell kiválasztani, valamint a helyes hálózatnév (SSID) és a biztonsági információk beállítása is szükséges, mert csak így tudnak a Wireless MAXg Range Extenderhez csatlakozni. A vezeték nélküli kliens dokumentációjában talál további információkat arról, hogyan tudja konfigurálni ezeket a beállításokat.
Ebben a részben az észlelt vezeték nélküli hálózati eszközök listáját látja. A listában csak azok a hálózati eszközök látszanak, melyek sugározzák hálózati nevüket (SSID). Az egyes észlelt hálózati eszközökről a következő információ látható:
Ha a keresett hálózati eszköz még mindig nincs a listán, elképzelhető, hogy az eszköz nem sugározza hálózati nevét (SSID). A lista utolsó elemét válassza ki, és manuálisan adja meg a hálózati eszköz adatait. Meg kell adnia a hálózati nevet, a vezeték nélküli MAC-címet és a létező vezeték nélküli hálózat helyes csatornaszámát.
A Range Extender hálózati nevének (SSID) meg kell egyeznie a csatlakozó vezeték nélküli hálózat nevével. A hálózatnév legfeljebb 32 alfanumerikus karakterből állhat, beleértve az aláhúzást (_) is.
A Broadcast network name (hálózati név sugárzása) melletti jelölőnégyzet ki- vagy bekapcsolásával azt is beállíthatja, hogy a hálózati név sugárzása megtörténjen-e vagy sem. Ha engedélyezi, a hálózati név sugárzása megtörténik, tehát bárki, aki a környéken vezeték nélküli eszközt keres, láthatja a Range Extendert. Ha kikapcsolja, csak a hálózati nevet ismerő vezeték nélküli eszközök lesznek képesek megtalálni a Range Extendert. Ajánlott a hálózati név sugárzásának letiltása. Ezzel növelheti a Range Extender biztonsági szintjét.
Ebben a részben kapcsolhatja be a vezeték nélküli biztonsági szolgáltatásokat. A Range Extender összes biztonsági beállításának meg kell egyeznie a csatlakozó, vezeték nélküli hálózati eszköz beállításaival. A vezeték nélküli biztonság valamilyen formáját erősen ajánlott bekapcsolni, hogy jogosulatlan kliensek ne férhessenek hozzá a hálózathoz.
Megjegyzés: Ha bármilyen biztonsági beállítást megváltoztat a vezeték nélküli útválasztón vagy hozzáférési ponton, illetve Range Extenderen, azokat meg kell változtatni a Range Extenderhez csatlakozó összes, vezeték nélküli kliensen is.
A Method (módszer) mezőben a következő lehetőségek közül választhat:
A választott módszertől függően további beállításokra van szükség.
A WPA kulcshasználata nagyon hasonló a WEP-hez, mivel minden adatforgalom titkosítva van, és a kulcsok kombinációja szolgál a hálózat elérésének szabályozására, de a kulcs csak a folyamat indulásakor használatos, 256 bites kulcs. Ha a kommunikáció létrejött, a kulcs rendszeres időközönként az eredeti kulcs véletlenszerű variációira változik, ami magasabb biztonsági szintet tesz lehetővé.
Megjegyzés: A WPA PSK (Pre-Shared Key) lehetőség csak akkor használható, ha a csatlakoztatott vezeték nélküli hálózat képes WPA PSK verziót hitelesítési módként alkalmazni. Sok régebbi vezeték nélküli eszköz nem képes a WPA-PSK hitelesítésre, ezért ha a WPA-PSK lehetőséget kívánja választani, előbb tájékozódjon a többi eszköz jellemzőiről. A nem egyező hitelesítési módok használata megakadályozza, hogy vezeték nélküli hálózathoz kapcsolódjon.
A biztonsági Method (módszer) és titkosítástípus értékét a csatlakozó, vezeték nélküli hálózati eszközzel azonos értékre állítsa be. Választhat WPA PSK (TKIP) vagy WPA PSK (AES) típust. Ha a vezeték nélküli hálózatban WPA titkosítást használ, vagy csak TKIP, vagy csak AES módszert használjon, de ne a kettő kombinációját, mert a Range Extender egyszerre csak egyet támogat. Például a Wireless MAXg Router alapértelmezés szerint WPA (TKIP és AES) beállítást használ. Ebben az esetben az útválasztóban ezt a beállítást át kell állítani TKIP vagy AES értékre. A Range Extender ezen kívül nem támogatja a WPA2 PSK és a WPA/WPA2 RADIUS 802.1x hitelesítést.
Ezt követően meg kell adnia a Pass phrase (jelmondat) szövegét. A jelmondatnak legalább nyolc karakter hosszúnak kell lennie. A jelmondatnak meg kell egyeznie a vezeték nélküli hálózatoz csatlakozó összes számítógépen. Beállíthatja a Key rotation (kulcsforgatás) értékét is másodpercben. Ezzel azt határozhatja meg, hogy a Range Extender milyen gyakorisággal készítsen automatikusan új kulcsot. A TKIP (Temporal Key Integrity Protocol, ideiglenes kulcsegységességi protokoll) a kulcsokat különleges algoritmus segítségével keveri, és egységességi ellenőrzéssel biztosítja, hogy a kulcsok ne legyenek manipulálhatóak. Az AES (Advanced Encryption Standard, Továbbfejlesztett titkosítási szabvány) szimmetrikus kulcstitkosítási technika.
A WEP egy kódolási eljárás, amely a vezeték nélküli kommunikáció védelmére szolgál. A WEP 64 bites vagy 128 bites kulcsok kombinációjával szabályozza hálózata hozzáférését és minden adatátvitel titkosítási biztonságát. Az adatátvitel dekódolásához a hálózaton lévő minden vezeték nélküli kliensnek ugyanazt a 64 bites vagy 128 bites kulcsot kell alkalmaznia.
A biztonsági Method (módszer) és titkosítástípus értékét a csatlakozó vezeték nélküli hálózati eszközzel azonos értékre állítsa be. Ha WEP open (nyílt WEP) vagy WEP shared (megosztott WEP) módszert választ, meg kell adnia a Key (kulcs) értékét.
Ezt WDS korlátozásoknak is hívják. Ha bekapcsolja ezt a szolgáltatást, további Range Extender készülékek is csatlakozhatnak a meglévőhöz. A U.S Robotics azt ajánlja, hogy ilyen módon csak egy további Range Extendert csatlakoztasson. Ha egynél több Range Extendert csatlakoztat láncban, ez a hálózat minőségének és sebességének romlását eredményezheti.
A szolgáltatás bekapcsolásához jelölje be az I will extend my network farther (tovább szeretném bővíteni hálózatomat) jelölőnégyzetet. Ezután meg kell adnia minden további csatlakoztatott Range Extender vezeték nélküli MAC-címét, majd az Add (hozzáadás) gombot megnyomni. Alapértelmezés szerint ez a funkció le van tiltva.
A WDS lehetővé teszi, hogy több hozzáférési pont vagy vezeték nélküli útválasztó kapcsoljon össze különálló hálózatokat. Ha az egyes hálózatokra hozzáférési pontot vagy vezeték nélküli útválasztót csatlakoztat és bekapcsolja a WDS funkciót, a közbenső területen található vezeték nélküli eszközök képesek lesznek csatlakozni a vezeték nélküli hálózathoz, és egy híd is létrejön egy messzebb lévő másik hozzáférési pont vagy vezeték nélküli útválasztó felé. A vezeték nélküli hozzáférési pontnak és a híddal elért vezeték nélküli terméknek azonos csatornán kell üzemelnie, azonos hálózati névvel (SSID) kell rendelkeznie, valamint a másik eszköz MAC-címének léteznie kell a WDS korlátozások táblájában. A WDS korlátozások engedélyezésével lehetőség nyílik azon hozzáférési pontok vagy vezeték nélküli útválasztók MAC-címének megadására, amelyek a létrehozott vezeték nélküli hálózat egyes pontjainak összekötésére képesek. Így tehát pontosan korlátozható a vezeték nélküli hálózat elérése.
Ezen a területen haladók számára olyan vezeték nélküli lehetőségek állíthatóak be, melyeket legtöbbször nem szükséges megváltoztatni. Ha a beállítások bármelyikét meg kívánja változtatni, írja le az alapértelmezés szerinti értéket, mielőtt bármit megváltoztatna, hogy probléma esetén visszaállíthassa.
A Power level (teljesítményszint) mezőben a legördülő menüből a 100%, 50% vagy 25% értéket választhatja. A teljesítményszint a Wireless MAXg Range Extender vezeték nélküli rádiójelének erősségét szabályozza. Ennek csökkentésére akkor lehet szükség, ha olyan területen él, ahol a vezeték nélküli jel átfedésbe kerülhet más vezeték nélküli hálózattal, és csökkenteni kívánja a tapasztalt zavarást.
Az 54g mode (54g mód) mezőben választhat az Automatic (automatikus), 802.11g Performance (802.11g teljesítmény) vagy a 802.11b Only (csak 802.11b) értékek közül. Ha csak 802.11g készülékeket használ, a 802.11g Performance (802.11g teljesítmény) nyújtja a legjobb sebességet. Ha a 802.11b Only (csak 802.11b) lehetőséget választja, a 802.11b-t használni képes összes eszköz 802.11b átviteli sebességgel kapcsolódik a Wireless MAXg Range Extenderhez.
Az Automatic 54g protection (automatikus 54g védelem) jelölőnégyzetet ki- vagy bekapcsolhatja. Ha ezt a lehetőséget bekapcsolja, a Wireless MAXg Range Extender RTS/CTS használatával javítja a 802.11g sebességet 802.11 vegyes környezetben. Ha ez nincs bekapcsolva, a 802.11g sebesség a legtöbb esetben maximális lesz, míg más 802.11 módok (802.11b stb.) másodlagosak lesznek.
A Supported rate (támogatott sebesség) a vezeték nélküli kapcsolati sebesség, melyen a vezeték nélküli hálózat adatforgalmának sugárzása és vétele történik. Választhat az Auto (automatikus), 1, 2, 5.5, 6, 9, 11, 12, 18, 24, 36, 48 és 54 értékek közül.
A Basic rate set (alapsebesség) mezőben választhatja a Default (alapértelmezett), All (összes) vagy 1 & 2 Mbps értéket.
Az Acceleration (gyorsítás) mezőben a None (nincs), 54g+ (Xpress) vagy MAXg (125 Mbps) érték közül választhat. Ezek a lehetőségek a normál (None) és a gyorsított (54g+ vagy MAXg) sebességet határozzák meg.
A Beacon Interval (alapjelidőköz) a két alapjelsugárzás közötti idő nagysága. Az alapjel a vezeték nélküli ügyfelek és Range Extender szívverése: olyan rádiójel, mely a hálózatot arról értesíti, hogy még aktívak. A beállítás ajánlott értéke 1 és 1000 ezredmásodperc között van.
Az RTS threshold (RTS küszöb) azt jelenti, hogy az ügyfelek felé RTS üzenet küldése előtt a Range Extender meddig várjon. Az RTS a Request to Send (adási kérelem) rövidítése. Az RTS üzenet a címzett számítógépnek, hálózatnak vagy kiszolgálónak azt jelzi, hogy a kliens adatot próbál küldeni, és az információ adása és vétele közben elsődleges hozzáférést igényel. Ha egy kliensnek nehézségei támadnak a számítógép, a hálózat vagy a kiszolgáló felé történő adattovábbítás közben, ezt a küszöböt kell alacsonyabbra venni.
A Fragmentation threshold (feldarabolási küszöb) a csomagméret nagysága, melyet meghaladva a Range Extender az adatcsomagokat feldarabolva küldi el. Információ küldésekor általában akkor lép fel probléma, ha a küldött adatok ütköznek a hálózat egyéb adatforgalmával. Ez a küldött információ feldarabolásával javítható lehet. Minél alacsonyabbra állítja a darabolási küszöb értékét, annál kisebb lesz a fel nem darabolandó csomagok mérete. A maximális értéket (2346) használva feldarabolás gyakorlatilag nem történik.
A DTIM Interval (DTIM időköz) a hálózat ügyfeleinek elküldött DTIM-ek között eltelt idő. A DTIM a Delivery Traffic Indication Message (kézbesítendő adatforgalom jelzésének üzenete) rövidítése. A DTIM olyan üzenet, amely a hálózat energiatakarékos klienseit értesíti arról, hogy nekik szóló információ érkezik, hogy aktiválhassák magukat, és fogadni tudják az üzenetet. A kisebb érték azt jelenti, hogy a kliensek nem kapcsolhatnak túl sokáig energiatakarékos módba. A magasabb érték azt jelenti, hogy energiatakarékos módba kapcsolhatnak, de sokáig aktívnak kell lenniük, mert több információ összegyűjtve jut el hozzájuk. A DTIM alapértelmezett értéke 3.
A Preamble (bevezetés) a CRC (Cyclic Redundancy Check, ciklikus redundancia ellenőrzése) blokkhosszát határozza meg a Wireless MAXg Range Extender és a vezeték nélküli kliensek kommunikációjánál. Nagy forgalmú hálózatoknál a bevezetés méretét érdemes Short (rövid), kisforgalmú hálózatoknál pedig Long (hosszú) értékre állítani. A rövid bevezetés a vezeték nélküli hálózatok általános teljesítményét javítja. Ha a Short (rövid) értéket választotta, és van olyan kliens a hálózatban, amely nem támogatja a Short (rövid) beállítást, a kliens nem lesz képes a Wireless MAXg Range Extenderrel kommunikálni.
A Wireless MAXg Range Extender vezeték nélküli beállításainak módosítása után a Save (mentés) gombra kattintással tárolhatja el és léptetheti érvénybe a változtatásokat.