Vyberte typ připojení k Internetu a potom pro připojení zadejte odpovídající informace:
Cable, DSL Router, satellite, ISDN, LAN, or other (Kabel, Router DSL, satelit, ISDN, LAN nebo jiné)
Poznámka: Jestliže nevíte, jaký typ připojení k Internetu máte, obraťte se na svého poskytovatele služeb Internetu.
Jestliže váš poskytovatel služeb Internetu používá protokol PPTP (Point-to-Point Tunneling), vyberte po konfiguraci připojení k Internetu v kroku 1 možnost My ISP uses a PPTP connection (Můj ISP používá připojení PPTP) a zadejte adresu domény nebo IP serveru PPTP do pole Server a hodnoty do polí User name (Uživatelské jméno) a Password (Heslo) od poskytovatele. Jestliže váš poskytovatel ISP používá určitou metodu ověřování, zaškrtněte anebo zrušte zaškrtnutí příslušných políček.
Pokud poskytovatel vyžaduje použití názvu hostitele, zadejte jej do pole Host Name (Název hostitele).
Jestliže poskytovatel vyžaduje pro připojení k Internetu specifickou adresu MAC, budete muset změnit adresu MAC routeru. Vyberte adresu MAC ze seznamu
(Klientská zařízení) nebo ji zadejte ručně do pole Router.
Vzdálený přístup umožňuje libovolnému hostiteli v celé síti WAN připojení ke stránkám konfigurace daného routeru. Ve výchozím nastavení mohou ke stránkám konfigurace routeru přistupovat pouze zařízení připojená k routeru pomocí kabelu Ethernet přes port LAN. Chcete-li povolit vzdálený přístup, zaškrtněte políčko Allow access to this router from the Internet (Umožnit přístup k routeru z Internetu). Ve výchozím nastavení je přiřazen port 8080. Chcete-li použít jiný port, zadejte jeho číslo.
Poznámka: Chcete-li po dokončení všech změn uložit všechna nová nastavení a restartovat router, musíte klepnout na tlačítko Save (Uložit).
Jestliže vytváříte fyzické připojení z portu WAN routeru ke stávající síti či sítím, je možné, že bude třeba vytvořit statická směrování. Tím routeru umožníte používat vlastní síťovou adresu, která se liší od sítě, k níž je připojen. Také tím routeru umožníte připojit se k určitým sítím, které již existují na straně sítě WAN.
Pro statická směrování v síti WAN je třeba použít hodnoty v rámci stejných podsítí jako připojení k Internetu.
Poznámka: Výchozí adresa IP sítě LAN routeru je 192.168.2.1 a výchozí maska podsítě je 255.255.255.0.
Zadejte adresu IP sítě pro tento konkrétní router do pole IP address (Adresa IP).
Zadejte masku podsítě sítě pro tento konkrétní router do pole Subnet mask (Maska podsítě).
Zadejte bránu sítě pro tento konkrétní router do pole Gateway (Brána).
Zadejte počet routerů, přes které se tento router musí připojovat k druhé síti, do pole Hops (Směrování).
Počet přeskoků je určen počtem routerů mezi vaším routerem a příslušnou sítí.
Například: Pokud je k portu WAN routeru připojen jiný router, měli byste jako počet přeskoků mezi portem WAN routeru a libovolným klientem připojeným k druhému routeru zadat hodnotu 1.
Služba DNS (Domain Name Service) překládá adresu v Internetu, například www.usr.com, na adresu IP. Dynamická služba DNS umožňuje přiřadit název webu, například myUSRrouter.dynDNS.com, k bráně, a umožnit tak přístup k této bráně z Internetu, aniž by bylo nutné znát adresu IP brány přiřazenou poskytovatelem služby.
Na této stránce můžete nastavit parametry, které umožní službám DNS vyhledat bránu gateway. Tato funkce vám umožní obejít pravidla dynamického přiřazování adres IP v síti WAN a získat tak konzistentní název hostitele přístupný z Internetu.
Poznámka: Tato funkce vyžaduje dynamickou službu DNS poskytnutou jinou stranou.
Chcete-li u routeru konfigurovat dynamickou službu DNS, postupujte takto:
Chcete-li přiřazení dynamické služby DNS odebrat, klepněte na tlačítko Delete (Odstranit) vedle daného přiřazení.
Poznámka: Chcete-li po dokončení všech změn uložit všechna nová nastavení a restartovat router, musíte klepnout na tlačítko Save (Uložit).