Válassza ki az internetkapcsolat típusát, majd írja be a kapcsolatra vonatkozó megfelelő információkat:
Megjegyzés: Ha nem tudja, milyen internetkapcsolattal rendelkezik, lépjen kapcsolatba internet-szolgáltatójával.
Ha internet-szolgáltatója Point-to-Point Tunneling protokollt (PPTP) használ, miután konfigurálta internetkapcsolatát az 1. lépésben, válassza a My ISP uses a PPTP connection (Internet-szolgáltatóm PPTP-kapcsolatot használ) lehetőséget, és írja be a PPTP-kiszolgáló tartományát, vagy IP-címét a Server (Kiszolgáló) mezőbe, és az internet szolgáltatótól kapott User name (Felhasználónév) és Password (Jelszó) elemet. Ha az internet-szolgáltató speciális hitelesítési módszert használt, válassza ki vagy szüntesse meg az adott jelölőnégyzetek bejelölését.
Ha internet-szolgáltatója megkívánja hosztnév használatát, írja be azt a Host Name (Hosztnév) mezőbe.
Ha internet-szolgáltatója speciális MAC-címet kér az internetkapcsolathoz, módosítania kell az útválasztó MAC-címét. Válassza ki a MAC-címet a
listájából, vagy írja be manuálisan a Router (Útválasztó) mezőbe.
A Távoli hozzáférés bármely, a teljes WAN-hálózaton lévő hosztnak lehetővé teszi, hogy belépjen az útválasztó beállítási oldalaira. Alapértelmezetten csak olyan eszközök léphetnek be az útválasztó beállítási oldalaira, amelyek Ethernet-kábellel egy LAN-porton csatlakoznak hozzá. A távoli hozzáférés engedélyezéshez válassza az Allow access to this router from the Internet (Hozzáférés az útválasztóhoz az internetről) lehetőséget. Alapértelmezetten a „8080" port van kiosztva. Ha másik portot kíván használni, írjon be egy portszámot.
Megjegyzés: A Save (mentés) feliratra kell kattintani az új beállítások elmentéséhez, és újra kell indítani az útválasztót miután minden módosítást végrehajtott.
Ha fizikai kapcsolatot hoz létre az útválasztó WAN-portja és egy vagy több meglévő hálózat között, szükség lehet statikus útvonalak létrehozására. Így az útválasztó a saját hálózati címét használhatja, amely eltér attól a hálózattól, amelyhez csatlakozik. Így az útválasztó csatlakozhat a WAN-oldalon már meglévő adott hálózatokra.
Statikus útvonalak létrehozásához a WAN-on, az internet kapcsolatához használt alhálózatokon belüli értékeket kell használnia.
Megjegyzés: Az útválasztó alapértelmezett LAN IP-címe 192.168.2.1 és az alapértelmezett alhálózati maszk 255.255.255.0.
Az IP address (IP-cím) mezőbe írja be az adott útválasztó hálózatának IP-címét.
A Subnet mask (Alhálózati maszk) mezőbe írja be az adott útválasztó hálózatának alhálózati maszkját.
A Gateway (Átjáró) mezőbe írja be az adott útválasztó hálózatának átjáróját.
A Hops (Ugrások) mezőbe írja be azon útválasztók számát, amelyekhez ennek az útválasztónak csatlakozni kell ahhoz, hogy a másik hálózathoz csatlakozhasson.
Az ugrások számát meghatározza, hogy hány útválasztó van az Ön útválasztója és a vonatkozó hálózat között.
Példa: Ha egy másik útválasztó csatlakozik az útválasztó WAN-portjához, 1-et kell beírnia az útválasztó WAN-portja és bármely a második útválasztóhoz csatlakozott kliens közötti ugrások számának.
Egy DNS (tartománynév-szolgáltatás) az olyan internetcímeket, mint pl. a www.usr.com, lefordítja IP-címre. A dinamikus DNS-szolgáltatás olyan webelnevezés hozzárendelését teszi lehetővé az átjáró számára, mint a myUSRrouter.dynDNS.com. Így elérhetővé válik az internetről, a szolgáltató által kijelölt IP-cím ismerete nélkül.
Ezen az oldalon olyan paramétereket állíthat be, amelyek lehetővé teszik, hogy a tartománynév-szolgáltatások megtalálják az átjárót. Ezt a WAN IP-címzés dinamikus természetének kikerülésére használja, az internetről elérhető konzisztens hosztnevek alkalmazása céljából.
Megjegyzés: Ezen szolgáltatás használatához harmadik fél által nyújtott dinamikus DNS szolgáltatásra van szüksége.
Dinamikus DNS beállításához az útválasztón:
DNS-kiosztás eltávolításához kattintson a Delete (Törlés) gombra a DNS-kiosztás mellett.
Megjegyzés: A Save (mentés) feliratra kell kattintani az új beállítások elmentéséhez, és újra kell indítani az útválasztót miután minden módosítást végrehajtott.