Advanced Setting (Speciális beállítások)
|
Az Advanced Setting (Speciális beállítások) menü a következő beállításokat tartalmazza:
- System Time (Rendszeridő): a helyi hálózat rendszeridejének beállítása.
- System Log (Rendszernapló): a rendszernapló helye.
- Dynamic DNS (Dinamikus DNS - DDNS): a gazdagép IP-címének dinamikus hozzárendelését teszi lehetővé.
- SNMP: a LAN távoli kezelését teszi lehetővé.
- Routing (Útválasztás): útvonalak megadását teszi lehetővé a kimeneti adatcsomagok számára.
|
System Time (Rendszeridő)
A System Time (Rendszeridő) beállítás a helyi hálózat rendszeridejének kézi beállítását teszi lehetővé, illetve lekéri a rendszeridőt egy időkiszolgálóról vagy az útválasztó webes felhasználói felületét futtató számítógépről.
A megfelelő választógombra kattintással jelölje ki a kívánt beállítást az alábbiak közül. Ezután adja meg a választott beállításhoz tartozó paramétereket.
- Get Date and Time by NTP Protocol (Dátum és idő lekérése NTP protokollal) – A dátum és az idő lekérése időkiszolgálóról. A szolgáltatás használatához tegye a következőket:
- Válasszon kiszolgálót a Time Server (Időkiszolgáló) lenyitható listán.
- Válasszon időzónát a Time Zone (Időzóna) lenyitható listán.
- A hálózaton a dátum és az idő beállításához kattintson a Sync Now ! (Szinkronizálás) gombra.
- Set Date and Time using PC's Date and Time (Dátum és idő beállítása PC alapján) – A dátum és az idő lekérése a rendszergazda számítógépéről, amelyen az útválasztó webes felhasználói felülete fut.
- Set Date and Time manually (Dátum és idő kézi beállítása) – A dátum és az idő beírása.
A változtatások végrehajtása után kattintson a Save (Mentés) gombra.
System Log (Rendszernapló)
A System Log (Rendszernapló) a rendszernapló átirányítását teszi lehetővé IP-címre vagy adott e-mail címre (vagy mindkettőre). A napló elküldése a célhely megadása után:
- Kattintson a View Log (Napló megtekintése) gombra.
- A System Log (Rendszernapló) képernyőn kattintson a Download (Letöltés) gombra.
- IP Address for Syslog (Rendszernapló IP-címe) – A naplót fogadó számítógép IP-címe.
Enable (Engedélyezés) – A négyzet bejelölésekor ez az IP-cím fogadja a naplót. Ha a négyzet nincs bejelölve, az IP-cím nem kapja meg a naplót.
- IP Address of Outgoing Mail Server (Kimeneti levelezőkiszolgáló IP-címe) – Az SMTP kiszolgáló IP-címe és portszáma, például 192.168.1.100:26. Ha csak az IP-címet adja meg, például 192.168.1.101, az útválasztó az alapértelmezett portszámot (25) használja.
- Log or Alert Recipient (Napló vagy riasztás fogadója) – Az SMTP levelek fogadója, például saját_név@isp.com
Enable (Engedélyezés) – A négyzet bejelölésekor ez az e-mail cím fogadja a naplót. Ha a négyzet nincs bejelölve, az e-mail cím nem kapja meg a naplót.
- View Log (napló megtekintése) – A rendszernaplót jeleníti meg.
Dynamic DNS (Dinamikus DNS)
A kiszolgáló változó IP-címmel való fenntartásához dinamikus DNS (DDNS) rendszert kell használnia, így a hozzáférés a cím helyett a gazdanév alapján történik. A szolgáltatás használatához először regisztrálnia kell a Dynamic DNS (Dinamikus DNS) képernyőn felsorolt valamelyik DDNS szolgáltatónál.
- DDNS – Disable (Tiltás): a DDNS kikapcsolása. Enable (Engedélyezés): a DDNS bekapcsolása.
- Provider (Szolgáltató) – Jelölje ki azon DNS nevét, amelynél regisztrálni kíván.
- Host Name (Gazdanév) – Írja be saját gazdanevét.
- Username / E-mail (Felhasználónév / E-mail) – Írja be a DDNS szolgáltatónál bejegyzett felhasználónevet.
- Password / Key (Jelszó / Kulcs) – Adja meg a DDNS szolgáltatónál bejegyzett jelszót.
A változtatások végrehajtása után kattintson a Save (Mentés) gombra.
SNMP
Az SNMP (Simple Network Management Protocol) a hálózat távoli vezérlését biztosítja, egy SNMP-alkalmazáson keresztül lehetővé téve a hálózati események figyelését.
- Enable SNMP (SNMP engedélyezése)
- Local (Helyi) – A helyi hálózatról (LAN) érkező SNMP kérelmek megválaszolását engedélyezi az útválasztónak.
- Remote (Távoli) – A nagy területű hálózatról (WAN) érkező SNMP kérelmek megválaszolását engedélyezi az útválasztónak.
- Get Community (Lekérdezési logikai csoport) – Annak a logikai csoportnak a neve, amelynek az útválasztó az adatlekérésekre válaszolni fog.
- Set Community (Beállítási logikai csoport) – Annak a logikai csoportnak a neve, amelynek az útválasztó engedélyezi az SNMP-adatok beállítását.
- WAN Access IP Address (WAN-hozzáférés IP-címe) – Az az IP-cím, amelyen az SNMP elérheti az útválasztót.
Az SNMP tiltásához törölje a Local (Helyi) és a Remote (Távoli) négyzetet is.
A változtatások végrehajtása után kattintson a Save (Mentés) gombra.
Routing (Útválasztás)
Az útválasztás a kimeneti IP-adatokhoz használt fizikai kapcsolatcímek megadását teszi lehetővé. Egynél több útválasztó használatánál engedélyeznie kell az útválasztást, hogy a csomagok megkereshessék a megfelelő útvonalat az alhálózatok közötti kommunikációhoz. A Routing Table (Útválasztási táblázat) statikus útválasztást állít be legfeljebb nyolc útválasztási szabállyal vagy útvonallal.
Mindegyik szabály egy útvonalat ad meg az útválasztó és egy alhálózat között. Amikor egy szabály engedélyezve van, az útválasztóhoz csatlakoztatott eszközök kommunikálni tudnak az alhálózat eszközeivel. Útválasztási szabály megadásához a következő adatok szükségesek:
- Destination (Cél) – A célként szolgáló alhálózat IP-címe.
- Subnet Mask (Alhálózati maszk) – A célként szolgáló alhálózat alhálózati maszkja.
- Gateway (Átjáró) – Az alhálózat átjáróeszközének IP-címe.
- Hop (Ugrás) – Az útválasztási eszközök száma az útválasztó és a célként szolgáló alhálózaton lévő egyedi számítógépek (vagy más erőforrások) között. Ha például egy számítógép olyan átjáróhoz van csatlakoztatva, amely közvetlenül kapcsolódik az útválasztóhoz, a helyi hálózatról származó adatcsomagnak egy ugrást kell végrehajtania az alhálózat eléréséhez, és ezután elérheti a számítógépet.
- Enable (Engedélyezés) – A négyzet bejelölésekor érvényben lesz az adott útválasztási szabály. A négyzet jelölésének törlésekor az adott útválasztási szabályt nem alkalmazza a rendszer.