A LAN menü választási lehetőségei:
Ezen az oldalon DHCP-t (dinamikus hosztkonfigurációs protokoll) használhat az IP-címek kijelölésének felügyeletére helyi hálózatán (csak LAN).
Ha bármilyen változtatást végez, kattintson az Apply (alkalmazás) gombra a mentéshez. A változások nem lépnek életbe, ameddig újra nem indítja az eszközt, amit a Restart (újraindítás) gombra kattintással tehet meg.
Elem | Leírás |
IP address (IP-cím) | Ezt az IP-címet használják más eszközök a helyi hálózatban az útválasztóhoz való csatlakozásra. |
Subnet mask (Alhálózati maszk) | Ez határozza meg hálózata méretét. Alapértéke 255.255.255.0. |
Disable / Enable DHCP server (DHCP-kiszolgáló letiltása / engedélyezése) | A DHCP-kiszolgáló előre beállított címkészletből rendel hozzá IP-címet a DHCP-klienstől (pl. a számítógéptől) érkező kérés esetén. Ne tiltsa le a DHCP-kiszolgálót, hacsak nem akarja hagyni, hogy másik eszköz kezelje az IP-cím kérdését a helyi hálózatban. |
Start / end IP address (Kezdő / záró IP-címek) | Ez a DHCP-kiszolgáló címek kezdő- és végtartománya. |
Lease time (Kapcsolati időtartam) | Az az idő, mielőtt a DHCP-kiszolgáló frissíti az IP-címet. |
Configure the second IP address and... (Állítsa be a második IP-címet és...) | Ezt a szolgáltatást az internetről elérhető nyilvános hálózat kialakítására használja helyi hálózatán. Ha címet rendel ehhez az interfészhez, majd a helyi hálózati klienst statikusan beállítja ugyanarra a hálózatra, a helyi hálózati kliensek elérhetők a nyilvános hálózatból (pl. FTP- vagy HTTP-kiszolgálók). |
Universal Plug-n-Play (Univerzális Plug-n-Play) | A Universal Plug and Play© egy Microsoft szabvány, amely az eszközök azonosítására szolgál Windows rendszer számára, automatikus telepítés és konfiguráció céljából. |
802,1d spanning tree protocol (átívelő fa protokoll) | Feloldja a többszörösen áthidalt utakat a hálózatban. Csak haladó felhasználók engedélyezzék ezt a funkciót. |
DHCP server relay (DHCP-kiszolgáló továbbítás) | Ha a NAT nincs engedélyezve, és a PVC típusa IPoA vagy statikus MER, ez a beállítás teszi lehetővé, hogy az útválasztó tudomást szerezzen a helyi hálózat másik DHCP-kiszolgálójáról. Ehhez tiltsa le a DHCP-kiszolgálót az útválasztón. Ezután adja be a jelenlegi DHCP-kiszolgáló IP-címét. Kattintson az Apply (alkalmazás) gombra, és indítsa újra az útválasztót. |
Ezen az oldalon átirányíthatja az ATM-forgalmat adott Ethernet-portra vagy portcsoportra. A többirányú videoadat-áramlás beltéri egységek számára alkalmazás például igényli ezt az alkalmazást. Ne hozzon létre hídcsoportot, ha nincs dedikált ATM szolgáltatása internetszolgáltatójától.
Ezt a szolgáltatást akkor használja, ha van legalább egy olyan PVC-eszköze, melyet Híd módban kíván hozzárendelni egy adott Ethernet-porthoz, és egy másik PVC-eszköze (PPP, IPoA vagy MER típusú), melyet a fennmaradó Ethernet-port(ok)hoz kíván rendelni. Például a híd PVC-eszközt használhatja videofolyam közvetítéséhez, egy másik PVC-eszközt pedig tűzfal és NAT támogatásával hagyományos adatforgalomhoz és internetkapcsolathoz használhatja. Kérdezze meg internetszolgáltatójától, hogy ezt támogatja-e.
Kattintson az Add (hozzáadás) gombra új hídcsoport létrehozásához.
Az útválasztási táblázat mutatja az útválasztóhoz kapcsolt számítógépek számára az IP-címeket és címútvonalakat különféle irányok eléréséhez, mint a helyi hálózat, az útválasztó vagy a külvilág az útválasztón túl (pl. az internet). Íme egy példa arra, hogyan nézhet ki:
Az alábbi táblázat elmagyarázza az egyes sorok jelentéseit.
Sor |
Leírás |
1 |
Ez a sor azt mutatja, hogyan jut az útválasztó az internetszolgáltató átjárójához a pppoa_0_36_1 interfészen. |
2 |
Azt mutatja, hogyan kommunikál az útválasztó a LAN-interfésszel, a br0 interfész használatával. |
3 |
Azt mutatja, hogyan éri el az útválasztó az internetet a pppoa_0_36_1 interfészen és az internetszolgáltató útválasztóját a 192.168.0.254 címen. |
Ez az oldal lehetővé teszi, hogy statikus utakat állítson be olyan gépekhez való kapcsolódáshoz, amelyek nincsenek az útválasztó helyi hálózatában. A rendszer akkor nincs a helyi hálózatban, ha IP-címének harmadik száma nem egyezik meg az útválasztó IP-címének harmadik számával (ha például nem változtatta meg az útválasztó IP-címét 192.168.1.x értékről, az a gép, amelynek címében nem 1 a harmadik szám, nincs a helyi hálózatban).
Az oldal akkor néz ki így, amikor nincsenek statikus útvonalak meghatározva:
Statikus útvonal meghatározásához kattintson az Add (hozzáadás) gombra. Másik oldal nyílik meg:
Adja meg a beállításokat, és kattintson az Apply (alkalmazás) gombra, ha készen van. Ez visszaviszi az előző oldalra, amely most már az új statikus útvonali adatokat mutatja.
Ha másik útválasztót vagy átjárót csatlakoztat az ADSL 4-Port Route eszközhöz, a RIP funkció segít abban, hogy a két eszköz megossza útválasztási táblázatait. Az útválasztó a RIP 1 és RIP 2 változatot támogatja.
Az Operation, Active (működés, aktív) azt jelenti, hogy az útválasztó útválasztási táblázatának adatait másik átjárónak vagy útválasztónak küldi, a Passive (passzív) pedig azt, hogy ezeket az adatokat másik eszköztől veszi, de nem küldi el.
Az ARP táblázat mutatja az IP- és MAC-címeket minden számítógép számára, amelyek adatokat továbbítanak az útválasztóhoz.
Megjegyzés: Ez a táblázat nem lesz elmentve, amikor újraindítja az útválasztót.
A DHCP kliens oldal mutatja a rendszer nevét, MAC-címét, IP-címét és az útválasztóhoz kapcsolt összes számítógép számára a kapcsolat bontásáig hátralévő időt. A kapcsolati időtartam a kapcsolat maximális hossza, amelyet az útválasztó DHCP-kiszolgálója ad meg minden esetben, amikor egy rendszer bejelentkezik. Ez az oldal mutatja a még hátralévő időt (Lease Time Remaining).
A Szolgáltatásminőség jellemző akkor hasznos, amikor az útválasztó által kezelt bizonyos forgalmak fontosabbak az ugyanabban az időben kezelt más adatoknál. Például beállíthatja számítógépét úgy, hogy telefonhívásokat kezeljen az interneten keresztül. Ha beszélgetés közben a számítógép éppen egy fájlt tölt le, azt szeretné, hogy a beszélgetésnek elsőbbsége legyen az fájlletöltéssel szemben, mivel a hangátvitel során a késleltetések jelkiesést és gyenge hangminőséget okozhatnak.
A QoS funkció a következő feltételek együttes teljesülése esetén segíthet:
A QoS az Ön által definiált osztályozási szabály szerint osztályozza a forgalmat. Minden szabály a következő feltételek kombinációját tartalmazhatja: protokoll (TCP/UDP/ICMP), forrás IP-cím/alhálózati maszk, cél IP-cím/alhálózati maszk, forrásport (egy vagy több), célport (egy vagy több). Egy osztályozási szabálynak megfelelő bármelyik kapcsolat egy bizonyos prioritást (magas, közepes, alacsony) és egy szolgáltatástípust (normál, minimális költségű, maximális megbízhatóságú, maximális átbocsátóképességű vagy minimális késleltetésű) kap.
Az egyezési szabály prioritása határozza meg, hogy melyik ATM TX sort kell átküldeni a PVC csatornán, ha a csomagot ehhez a PVC-hez irányították. Az ATM a következő prioritások szerint veszi fel a csomagokat feldolgozásra:
A QoS csak QoS-engedélyezett PVC csatornákon működik. Ha az adatot egy szabályos QoS-letiltott PVC csatornára irányítják, prioritásszintje megegyezik a QoS-engedélyezett PVC alacsony prioritásával, ugyanazon ATM szolgáltatáskategórián belül.
A QoS funkciót az alábbi eljárással engedélyezheti:
A QoS beállításához határozzon meg egy vagy több adatforgalmi osztályt. Így néz ki az oldal, amikor nincsenek QoS osztályok:
Osztályt az Add (hozzáadás) gombra kattintással és az osztály paramétereinek beadásával határozhat meg.
Amikor rákattint az Apply (alkalmazás) gombra, az új osztály megjelenik a táblázatban.
A QoS funkció beállítását bemutató oktatóanyaghoz kattintson ide.