Nabídka Internet obsahuje následující možnosti:
Stránka s nastavením sítě WAN umožňuje upravit nebo odstranit konfiguraci poskytovatele ISP, kterou jste nastavili v aplikaci EasyConfigurator nebo v průvodci rychlou instalací. Klepnutím na možnost Edit (Úpravy) můžete upravit existující připojení k Internetu, klepnutím na možnost Add můžete definovat nové připojení. Pak se zobrazí řada stránek umožňujících zadání síťových parametrů. Poslední stránka obsahuje tlačítko Apply (Použít) pro uložení změn v bráně gateway. Klepnutím na tlačítko Finish (Dokončit) hodnoty uložíte.
Chcete-li z této tabulky odstranit možnost Private Virtual Channel (PVC), zaškrtněte políčko Remove (Odebrat) vedle příslušné položky VPI/VCI, kterou chcete odstranit, a pak klepněte na tlačítko Remove.
Bezdrátová brána Wireless MAXg ADSL Gateway podporuje následujících pět provozních režimů sítě ISP přes rozhraní ADSL brány gateway:
Provozní režim sítě ISP závisí na konfiguraci poskytovatele služeb v centrále a na serveru pro širokopásmový přístup (BRAS) pro vaši linku ADSL.
Váš poskytovatel ISP by měl být schopen v případě potřeby poskytnout následující údaje:
Při nastavování je třeba vzít v úvahu následující skutečnosti:
Stránka Connection Type (Typ připojení) umožní zvolit typ síťového protokolu přes ATM PVC podporovaný poskytovatelem internetového připojení.
Vyberte protokol, který vám přiřadil poskytovatel ISP. Příslušné pokyny najdete v odpovídajících částech této příručky.
Tato stránka poskytuje pole pro zadání uživatelského jména a hesla. Uživatelské rozhraní povoluje maximálně 256 znaků pro uživatelské jméno a maximálně 32 znaků pro heslo. Pro protokol PPPoE existuje název služby PPPoE, který může být prázdný, pokud váš poskytovatel internetového připojení neposkytne hodnotu pro zadání.
Authentication method (Metoda ověření) má ve výchozím nastavení hodnotu Automatic. Doporučujeme ponechat metodu ověření nastavenou na hodnotu Automatic, v případě potřeby však můžete zvolit položky PAP nebo CHAP. Výchozí hodnota položky MTU (Maximum Transmission Unit) je 1500 pro protokol PPPoA a 1492 pro protokol PPPoE. Tyto hodnoty měňte pouze v případě, že vás o to požádá poskytovatel ISP.
Bránu gateway lze konfigurovat na odpojení, pokud během zadaného časového období nedojde k žádné aktivitě, zaškrtnutím políčka Dial on demand (Vytáčet na vyžádání) a zadáním hodnoty pro Inactivity timeout (Časový limit nečinnosti). Zadaná hodnota musí být v intervalu od 1 do 4 320 minut.
PPP IP Extension (Rozšíření PPP IP) je speciální funkce používaná některými poskytovateli služeb. Pokud to váš poskytovatel služeb výslovně nepožaduje, nevybírejte toto nastavení. Pokud je nutné tuto hodnotu vybrat, podporuje následující stavy:
Tato stránka umožňuje povolit vícesměrové vysílání IGMP, povolit službu WAN, zadat název služby a povolit server proxy Reaim. Po ověření a zadání nastavení klepněte na tlačítko Next [Další].
Po klepnutí na tlačítko Apply brána gateway uloží konfiguraci do paměti a restartuje se. Webové uživatelské rozhraní nebude reagovat, dokud se systém znovu nespustí.
Pokud jste vybrali PPP IP extension [Rozšíření PPP IP] výše, je třeba uvolnit a obnovit adresu IP počítače připojeného k routeru. Pak by mělo být možné procházení Internetu.
Při konfiguraci směrování MER postupujte takto:
Hodnoty by vám měl poskytnout poskytovatel ISP.
Pokud lze získat adresu Výchozí brány automaticky prostřednictvím klienta DHCP, zaškrtněte políčko Obtain default gateway automatically (Získat výchozí bránu gateway automaticky). V opačném případě vyberte možnost Use the following gateway (Použít následující bránu gateway), zaškrtněte políčko Use IP address (Použít adresu IP), zadejte adresu brány gateway, kterou jste získali od poskytovatele ISP, a zaškrtněte políčko Use WAN interface (Použít rozhraní sítě WAN).
Jestliže lze adresy serveru DNS získat automaticky prostřednictvím protokolu DHCP, zvolte možnost Obtain DNS server address automatically. V opačném případě zadejte upřednostňovanou adresu serveru DNS a volitelně adresu alternativního serveru DNS a klepněte na tlačítko Next. Zobrazí se následující stránka:
Souhrnná stránka obsahuje úplný přehled nastavení. Klepnutím na tlačítko Apply dokončíte konfiguraci (její dokončení trvá asi 1 minutu) nebo po klepnutí na tlačítko Back můžete změnit libovolné nastavení.
Chcete-li konfigurovat směrování IP over ATM (IPoA), postupujte takto.
Pokud chcete nastavit výchozí bránu gateway, zaškrtněte políčko Use the following default gateway (Použít následující výchozí bránu gateway) a zadejte adresu IP nebo vyberte rozhraní.
Jestliže chcete nastavit adresu serveru DNS, zaškrtněte políčko Use the following DNS server addresses (Použít následující adresy serveru DNS) a zadejte adresy IP primárního a volitelného sekundárního serveru DNS.
Pokračujte klepnutím na tlačítko Next.
Pokračujte klepnutím na tlačítko Next.
Provozní režim přemostění zvolte, pokud vás k tomu vyzve váš poskytovatel služby ADSL.
Přemostění nastavíte následujícím způsobem:
Po dokončení procesu nastavení je třeba uvolnit a obnovit adresu IP počítače připojeného k bráně gateway. Pak by mělo být možné procházení Internetu.
Tato stránka slouží k povolení nebo zakázání standardů ADSL umožňujících interoperabilitu se sítí ADSL vašeho poskytovatele ISP. Ve většině případů bude připojení používat možnost G.DMT (specifikaci ITU-T DSL). Pokud se však sníží výkon nebo dojde k přerušení připojení DSL, zrušte zaškrtnutí všech políček kromě T1.413 a klepněte na tlačítko Apply. Další informace a pokyny získáte od svého poskytovatele ISP.
Stránka DSL Advanced Settings (Pokročilé nastavení ADSL) umožňuje vybrat testovací režim. Tento krok se však obvykle provádí pouze v případě, že vás o to požádá poskytovatel připojení k Internetu.
Varování!! Spouštění testů na této stránce může způsobit nefunkčnost služby DSL. Nepoužívejte je, pokud vás o to nepožádá poskytovatel ISP. Tyto testy jsou určeny pouze pro technika poskytovatele ISP.
Pokud klepnete na tlačítko Tone Selection (Tónová volba) na předchozí stránce, otevře se toto okno.
Varování: Toto nastavení neměňte, pokud vás o to nepožádá poskytovatel připojení k Internetu.
Můžete zaškrtnout všechna políčka nebo zrušit jejich zaškrtnutí klepnutím na tlačítko Check All nebo Clear All. Pak klepněte na tlačítko Apply.
Na této stránce zadejte data pro výchozí bránu gateway, ke které se brána Wireless MAXg ADSL Gateway připojuje – jinými slovy počítač na straně poskytovatele ISP, se kterým brána ADSL Gateway komunikuje, aby získala přístup k Internetu.
Pokud chcete získat adresu brány gateway poskytovatele ISP automaticky, zaškrtněte políčko Automatically-assigned default gateway (Automaticky přiřazená výchozí brána gateway). Po provedení této akce zmizí pole pro hodnoty zadávané uživatelem. Pokud zaškrtnete políčko Automatically-assigned default gateway, nebude změna použita, dokud zařízení nerestartujete. Restartování provedete klepnutím na tlačítko Apply a pak na tlačítko Reboot Gateway (Restartovat bránu gateway).
Pokud konfigurujete bránu ADSL Gateway na režim Routed Mode (IPoA) (Směrováno IPoA) nebo na režim Static MER Mode (Statické MER), je třeba zadat statickou adresu IP výchozí brány gateway pro bránu gateway poskytovatele ISP a vybrat příslušné rozhraní WAN.
Poznámka: Možnosti Use default gateway IP address a Use WAN interface by měly být vybrány současně, protože jsou vzájemně kompatibilní.
Na této stránce můžete dát bráně gateway pokyny, jak vybrat službu DNS (Domain Name Service).
Pokud zaškrtnete políčko Automatically-assigned DNS (Automaticky přiřazená služba DNS), použije brána gateway adresy IP DNS dodané poskytovatelem připojení k Internetu během ověření účtu a pole pro hodnoty zadávané uživatelem zmizí. Chcete-li ručně zadat jednu nebo více služeb DNS, zrušte zaškrtnutí políčka Automatically-assigned DNS a zadejte adresy IP primárního a volitelně sekundárního serveru DNS.
Jestliže konfigurujete bránu gateway na směrovaný režim nebo na režim statického MER, bude nutné ručně zadat adresu serveru DNS do pole Primary DNS server (Primární server DNS). Volitelně můžete zadat také sekundární server DNS.
Toto nastavení bude platné až po klepnutí na tlačítko Apply. Pak restartujte bránu gateway.
Tato stránka umožňuje řídit přístup k funkcím správy webového uživatelského rozhraní zařízení brány gateway. Přístup k těmto funkcím můžete povolit nebo zakázat pomocí adres IP v místní síti. Adresu IP přidáte na seznam klepnutím na tlačítko Add (Přidat). Chcete-li adresu IP odebrat ze seznamu, zaškrtněte příslušné políčko ve sloupci Remove a klepněte na tlačítko Remove (Odebrat).
Na této stránce můžete povolit nebo zakázat přístup k různým internetovým službám pro systémy připojené k bráně gateway (ve sloupci LAN) a počítače v Internetu (ve sloupci WAN). Klepnutím na tlačítko Apply uložte změny.
Služba DNS (Domain Name Service) překládá adresu v Internetu, například www.usr.com, na adresu IP. Dynamická služba DNS umožňuje přiřadit název webu, například myUSRrouter.dynDNS.com, k routeru, a umožnit tak přístup k tomuto routeru z Internetu, aniž by bylo nutné znát adresu IP routeru přiřazenou poskytovatelem služeb.
Na této stránce můžete nastavit parametry, které umožní službám DNS vyhledat bránu gateway. Tato funkce vám umožní obejít pravidla dynamického přiřazování adres IP v síti WAN a získat tak konzistentní název hostitele přístupný z Internetu.
Poznámka: Tato funkce vyžaduje dynamickou službu DNS poskytnutou jinou stranou.
Zadejte informace o dynamické službě DNS a klepněte na tlačítko Add. Chcete-li údaje odebrat, vyberte možnost pro odebrání hostitele a klepněte na tlačítko Remove.