Destek


This page has been designed for printability. To print this document, click the Print button on your browser's toolbar. When you are finished, click the Close Window button located at the upper-right or bottom of the page to close this window and return to the previous page.

Kullandığım kablosuz antenin menzil performansındaki ne türde sorunlar benim kablosuz ağ bağlantımı olumsuz yönde etkileyebilir?


Radyo dalgaları aslında tam olarak her yönde aynı uzaklığa ulaşamaz. Duvarlar , kapılar, asansörler, insanlar ve bunun gibi diğer çeşitli seviyelerdeki zayıflatıcı engeller radyo frekansı radyasyon modelinin düzensiz ve önceden bilinemez olmasına neden olur. Attenuation ’’Zayıflama’’ basit olarak iletim esnasında sinyallerdeki azalmadır. Zayıflamalar desibeller ile gösterilir(dB) ve belli bir bilginin enerji girişindeki(input) sinyal kuvvetinin logaritmasının belli bir aygıttaki enerji Çıkışının (output) sinyal kuvvetine bölümünün on ile çarpımına eşittir. Örneğin,yayılımın 200 miliwattan 100 miliwata değişmesine neden olan bir ofisin duvarı 3dB lik bir zayıflamaya neden olur .Aşağıdakiler bir ofisin yapısındaki zayıflamalara örnek olarak gösterilebilirler.

  • Suni Levhalı Duvar: 3dB
  • Metal Çerçeveli Cam Duvar: 6dB
  • Curuf Briketli Duvar: 4dB
  • Ofis Penceresi: 3dB
  • Metal kapı: 6dB
  • Tuğla Duvar ve Metal Kapı: 12.4dB
Menzili düşüren ve kapsadığı alanı etkileyen diğer faktörler beton Fiber duvarları , alüminyum hatları ,boruları ve elektrik tesisatını , mikrodalga fırınları , ve kablosuz telefonlarıda kapsar.

Was this FAQ helpful? (1 = not helpful, 5 = very helpful)
1   2   3   4   5  
 
Did it resolve your problem?
Yes Yes   No   Not sure (haven't tried it yet)  
 
Additional Comments (255 characters maximum)

Close Window