U.S. Robotics
       

Spis treści

Witamy w świecie dostępu z prędkością 56 Kbit/s >

Funkcje produktu

Instalacja dla wszystkich systemów operacyjnych

Rozwiązywanie problemów

Dokumentacja techniczna

Słownik pojęć

Regulacje

Ograniczona gwarancja

Podręcznik użytkownika i dokumentacja faksmodemu 56K

Witamy w świecie dostępu z prędkością 56 Kbit/s

Do przeczytania najpierw

Standard V.92 jest interesującym osiągnięciem w rozwoju technologii 56K. V.92 i oferuje trzy funkcje rozszerzające bieżący standard V.90.

Pierwszym rozszerzeniem jest technologia "V.PCM-Upstream", która pozwala na osiągnięcie prędkości wysyłania do 48000 bit/s. Standardowa prędkość wysyłania V.90 ograniczona jest do prędkości V.34.

Drugim rozszerzeniem jest Quick Connect, które pozwala na szybsze połączenia wydzwaniane (dial-up) poprzez pozwolenie modemowi na zapamiętanie stanu linii połączenia do usługodawcy, który wspiera V.92. Przy pierwszym połączeniu do usługodawcy modem przeprowadzi pełną sekwencję negocjacji prędkości łącza i zachowa otrzymaną informację. Eliminuje to potrzebę przechodzenia przez pełny proces negocjacji podczas następnych połączeń, co obniża czas nawiązania połączenia o 30 - 50%. Jeżeli modem nie jest w stanie nawiązać optymalnego połączenia w dowolnym momencie po początkowej próbie, modem wykona pełną sekwencję negocjacji.

Trzecim rozszerzeniem jest technologia "Modem On Hold", która pozwala na zawieszenie połączenia z Internetem, kiedy nadchodzi połączenie telefoniczne, co pozwala na powrót do połączenia z Internetem po zakończeniu rozmowy. Gdy u swojego operatora telefonicznego masz aktywną usługę oczekiwania na połączenie (Call Waiting) i otrzymasz połączenie nadchodzące, otrzymasz wiadomość informującą o połączeniu.* Jeśli w dodatku subskrybujesz usługę Caller ID, na ekranie komunikatów komputera zostanie wyświetlony numer nadchodzącego połączenia. Jeżeli łączysz się z usługodawcą, który obsługuje Modem on Hold, będziesz miał do wyboru opcję zaakceptowania połączenia lub zignorowania go. W przypadku, gdy wybierzesz zaakceptowanie połączenia, pojawi się inny komunikat powiadamiający Cię o okresie czasu, przez który system usługodawcy będzie oczekiwał, zanim nastąpi zakończenie połączenia. Po połączeniu się z usługodawcą, który nie obsługuje V.92, również będziesz miał do wyboru opcję zaakceptowania połączenia lub zignorowania go. Jeżeli wybierzesz zaakceptowanie połączenia, bieżące połączenie transmisji danych będzie zakończone.

Rozszerzenia V.92 nie będą dostępne natychmiast u wszystkich usługodawców. Aby dowiedzieć się, czy możesz nawiązać połączenie V.92, odwiedź następujący adres:

http://www.usr.com/V92

Skontaktuj się z Twoim usługodawcą, aby się dowiedzieć, czy dostępne są serwery V.92, do których możesz się dodzwonić. Modem jest kompatybilny wstecz i ustali najszybsze z możliwych połączenie podczas łączenia się z dostawcą.

*Jeżeli połączenia nadchodzące powodują natychmiastowe przejście do poczty głosowej, nie otrzymasz tego komunikatu.R46.1425.00
rev. 1.1