USRobotics
       

İçindekiler:

56K Bilgi Erişimine Hoş Geldiniz >

Ürün Özellikleri

Tüm İşletim Sistemleri için Kurulum

Sorun Giderme

Teknik Referanslar (English)

Sözlük

Yasal Bilgiler

Sınırlı Garanti

56K Faks-modem Kullanıcı Kılavuzu ve Referansları

56K Bilgi Erişimine Hoş Geldiniz

V.92 standardı, 56K teknolojisinde yapılan bir heyecan verici yeni gelişimlerin sonucunda ortaya çıkmıştır. V.92, mevcut V.90 standardından daha gelişmiş olarak üç işlev sunar.

İlk gelişmiş özellik, modemin karşıya gönderme hızını 48.000 bps değerine kadar çıkabilmesini sağlayan "V.PCM-Upstream" teknolojisidir. V.90 standardında, karşıya gönderme hızı V.34 hızı ile sınırlıdır.

İkinci gelişmiş özellik, modemin V.92'yi destekleyen servis sağlayıcının bağlanılan hat koşullarını hatırlamasına olanak sağlayarak daha hızlı çevirmeli bağlantı kurmasını sağlayan Quick Connect özelliğidir. Servis sağlayıcıya ilk bağlandığınızda modem tüm bağlantı işlem dizisini gerçekleştirecek ve aldığı bilgileri kaydedecektir. Bu sayede, daha sonra yapılacak bağlantı işlemlerinde modem, tüm bağlantı işlem dizisini gerçekleştirmeyerek, bağlanma süresini %30-50 arasında azaltacaktır. Modem ilk denemeden sonraki herhangi bir zamanda en iyi bağlantıyı sağlayamadığında, yeniden tüm bağlantı işlem dizisini gerçekleştirecektir.

Üçüncü gelişmiş özellik ise, bir telefon araması geldiğinde İnternet bağlantısının askıya alınmasını ve görüşme tamamlandığında Internet bağlantısına geri dönmenizi sağlayan "Modem On Hold" teknolojisidir. Telefon şirketiniz aracılığıyla bir Çağrı Bekletme hizmetine abone olursanız ve bir çağrı alırsanız, size çağrı hakkında bilgi veren bir ileti alacaksınız.* Ayrıca, Çağrı Kimlik hizmetine abone olursanız çağrı yapan numara da görüntülenecektir. Modem on Hold teknolojisini destekleyen bir servis sağlayıcıyla bağlanıyorsanız, aramayı reddetme ya da kabul etme seçeneğine sahip olursunuz. Aramayı kabul etmeyi seçerseniz, ekranda bağlantı sonlandırılmadan önce sağlayıcının sisteminin ne kadar süreyle bekleyeceğiniz belirtilen başka bir mesaj açılacaktır.

V.92'den sunulan gelişimler, hemen tüm servis sağlayıcılarda kullanılamayacaktır. V.92 bağlantısı kurup kurmayacağınızı öğrenmek için aşağıdaki URL adresine bakın:

http://www.usr.com/V92

Arayabileceğiniz V.92 sunucusu olup olmadığını öğrenmek için servis sağlayıcınızla görüşün. Modeminiz eski teknolojilerle uyumludur ve servis sağlayıcıyla bağlantı kurarken mümkün olan en yüksek hızda bağlanacaktır.

*Gelen aramalarınız anında bir sesli posta sistemine yönlendiriliyorsa bu mesajı almazsınız.
R46.0988.00
rev. 3
02/05