USRobotics
       

Spis treści:

Witamy w świecie dostępu z prędkością 56 Kb/s >

Funkcje produktu

Instalacja dla wszystkich systemów operacyjnych

Rozwiązywanie problemów

Dokumentacja techniczna >

Słownik pojęć

Informacje prawne

Ograniczona gwarancja

Podręcznik użytkownika faksmodemu 56K

Witamy w świecie dostępu z prędkością 56 Kb/s

Standard V.92 jest interesującym osiągnięciem w rozwoju technologii 56K. V.92 oferuje trzy funkcje rozszerzające bieżący standard V.90.

Pierwszym rozszerzeniem jest technologia „V.PCM-Upstream”, która pozwala na osiągnięcie prędkości wysyłania do 48000 b/s. Standardowa prędkość wysyłania V.90 ograniczona jest do prędkości V.34.

Drugim rozszerzeniem jest Quick Connect, które pozwala na szybsze połączenia wdzwaniane (dial-up) poprzez pozwolenie modemowi na zapamiętanie stanu linii połączenia do usługodawcy, który wspiera V.92. Przy pierwszym połączeniu do usługodawcy modem przeprowadzi pełną sekwencję negocjacji prędkości łącza i zachowa otrzymaną informację. Eliminuje to potrzebę przechodzenia przez pełny proces negocjacji podczas następnych połączeń, co obniża czas nawiązania połączenia o 30 - 50%. Jeżeli modem nie jest w stanie nawiązać optymalnego połączenia w dowolnym momencie po początkowej próbie, modem wykona pełną sekwencję negocjacji.

Trzecim rozszerzeniem jest technologia „Modem On Hold”, która pozwala na zawieszenie połączenia z Internetem, kiedy nadchodzi połączenie telefoniczne, co pozwala na powrót do połączenia z Internetem po zakończeniu rozmowy. Gdy u swojego operatora telefonicznego masz aktywną usługę oczekiwania na połączenie (Call Waiting) i otrzymasz połączenie nadchodzące, otrzymasz wiadomość informującą o połączeniu.* Jeśli w dodatku subskrybujesz usługę Caller ID, zostanie wyświetlony numer nadchodzącego połączenia. Jeżeli łączysz się z usługodawcą, który obsługuje Modem on Hold, pojawi się monit umożliwiający zaakceptowanie bądź odrzucenie połączenia. W przypadku, gdy wybierzesz zaakceptowanie połączenia, pojawi się kolejny komunikat, powiadamiający Cię o okresie czasu, przez który system usługodawcy będzie oczekiwał, zanim nastąpi zakończenie połączenia.

Rozszerzenia V.92 nie będą dostępne natychmiast u wszystkich usługodawców. Aby dowiedzieć się, czy możesz nawiązać połączenie V.92, odwiedź następujący adres:

http://www.usr.com/V92

Skontaktuj się z Twoim usługodawcą, aby się dowiedzieć, czy dostępne są serwery V.92, do których możesz się wzdzwonić. Modem jest kompatybilny wstecz i ustali najszybsze z możliwych połączenie podczas łączenia się z dostawcą.

*Jeżeli połączenia nadchodzące powodują natychmiastowe przejście do poczty głosowej, nie otrzymasz tego komunikatu. 

 

R46.0982.00
rev. 3
02/05